کمپرسورهای صنعتی، هوای پرفشار مورد نیاز در صنایع مختلف را تامین می کنند. این تجهیزات، قادر هستند که نیرو را به کمک موتور الکتریکی، موتور دیزل یا موتور بنزینی، به انرژی تبدیل کنند و این انرژی، همان هوای پرفشاری است که استفاده های متعددی دارد. معرفی انواع کمپرسور صنعتی می تواند شما را با مدل های مختلف این دستگاه ها و نحوه کارکرد آنها آشنا کند. بنابراین در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با انواع کمپرسورهای صنعتی آشنا کنیم.

انواع کمپرسور

کمپرسور صنعتی

قبل از اینکه به معرفی انواع دستگاه کمپرسور صنعتی بپردازیم، ابتدا لازم است یک آشنایی کلی با این دستگاه به دست آوریم.  کمپرسور در واقع دستگاهی است که با کمک گرفتن از نیروی مکش تولید شده در موتور، گاز موجود در داخل دستگاه را متراکم می کند و به کندانسور می فرستد. در واقع، وظیفه اصلی این دستگاه فشرده سازی هوا می باشد. زمانی که حجم هوای داخل کمپرسور به اندازه کافی فشرده شود، عملکرد دستگاه متوقف خواهد شد و حجم گاز افزایش پیدا خواهد کرد. در این حالت، کمپرسور دوباره فعالیت خود را از سر می گیرد تا مجددا هوای گازی متراکم به وجود آورد.

دسته بندی کمپرسورهای صنعتی

در یک دسته بندی کلی، می توان کمپرسورهای صنعتی را در دو گروه قرار داد؛ گروه اول کمپرسور های جابجایی مثبت هستند و گروه بعدی کمپرسور های دینامیک یا کمپرسور های توربو می باشند.

این گروه بندی با توجه به اساس عملکرد دستگاه انجام می شود. کمپرسورهای جابجایی مثبت از طریق کاهش حجم فضایی که گاز در آن به دام می افتد، فشار مورد نیاز را تامین می کنند اما کمپرسورهای دینامیک این کار را از طریق انرژی جنبشی گاز ورودی به انجام می رسانند.

کمپرسور های جابجایی مثبت با توجه به نوع جابجایی، خودشان به دو دسته رفت و برگشتی و دورانی تقسیم می شوند. کمپرسورهای رفت و برگشتی همان کمپرسورهای پیستونی هستند و کمپرسورهای دورانی شامل موارد زیر می شوند :

  • کمپرسور اسکرال
  • کمپرسور پیچی
  • کمپرسور رینگ مایع
  • کمپرسور داپره ای
  • کمپرسور Lobe

کمپرسورهای دینامیک هم دو مدل خیلی معروف دارند که این دو مدل، شامل کمپرسور گریز از مرکز و کمپرسور محوری می باشند.

انواع کمپرسور صنعتی

با توجه به اینکه درخواست های زیادی برای کمپرسور صنعتی وجود دارد، کاربری های مختلفی برای این دستگاه تعریف می شوند یعنی هرکدام از انواع کمپرسورهای صنعتی، با توجه به نوع کاربری آنها طراحی شده اند تا پاسخگوی نیازی خاص باشند.

رایج ترین کمپرسورهای صنعتی، عبارتند از:

کمپرسور سیلندری

یکی از روش های متراکم کردن هوا در کمپرسورهای صنعتی این است که از پیستون یا سیلندر استفاده کنیم. نحوه عملکرد کمپرسورهای پیستونی به همین صورت است و این دستگاه ها به کمک پیستون؛ حجم فضایی را که هوا در آن قرار دارد را کاهش می دهند تا فشار هوار افزایش پیدا کند. بدین صورت که پیستون با استفاده از یک شاتون به میل لنگ متصل می شود و زمانی که میل لنگ می چرخد، پیستون بالا و پایین می رود و با تغییر حجم فضا، موجب می شود گاز با فشار بالا تولید شود.

همچنین دو سوپاپ برای فضای فشرده سازی گاز در نظر گرفته می شوند که یکی از سوپاپ ها مربوط به ورود گاز و دیگری مربوط به خروج آن می شود یعنی گاز با فشار کم از طریق سوپاپ ورودی به این فضا وارد می شود، سپس توسط پیستون تحت فشار قرار می گیرد و متراکم می شود و در پایان گاز فشرده شده از طریق سوپاپ خروجی از این قسمت بیرون می رود. این فرایند مجددا اتفاق می افتد تا حجم مشخصی از هوای فشرده وارد مخزن کمپرسور شود.

کمپرسور اسکرال

دسته بعدی کمپرسورها، کمپرسورهای اسکرال هستند. در این دستگاه ها دو قطعه اصلی وجود دارند که شامل مارپیج های ثابت و متحرک می باشند. مارپیچ ها، برجستگی ها و فرورفتگی هایی دارند که برجستگی های هر کدام از آنها، در قسمت فرورفتگی مارپیچ مقابل هم قرار می گیرند. مارپیچ متحرک به موتور کمپرسور متصل می شود و به چرخش در می آید.

اما نوع خاص اتصال این مارپیچ به موتور باعث می شود که هوا از کناره های خارجی به فضای بین دو مارپیچ وارد شود و در مسیری قرار گیرد که هر چقدر جلوتر می رود، با باریک شدن مسیر عبور گاز، فشار گاز بالاتر برود. بنابراین هر چقدر به مرکز مارپیچ نزدیک تر شویم، به دلیل باریک تر شدن فضای بین مارپیچ متحرک و ثابت، فشار گاز بالاتر خواهد رفت. در پایان، گاز پرفشار زمانی که به نقطه مرکزی مارپیچ برسد، می تواند از طریق مجرای تخلیه که در این قسمت قرار داده شده است، از مارپیچ خارج شود.

کمپرسور گریز از مرکز

در معرفی انواع دستگاه کمپرسور صنعتی می توان به کمپرسور های گریز از مرکز اشاره کرد که در دسته کمپرسورهای توربو یا دینامیک قرار می‌ گیرند. این کمپرسورها، همان طور که از نامشان پیداست، بر اساس نیروی گریز از مرکز کار می کنند.

ساز و کار کمپرسورهای گریز از مرکز بدین صورت است که یک پروانه در وسط کمپرسور قرار دارد که در مرکزی ترین قسمت آن، منفذی برای ورودی هوا در نظر گرفته شده است. زمانی که هوا از این قسمت وارد کمپرسور می شود، دو نیرو باعث می شود سرعت هوا افزایش پیدا کند.

نیروی اول توسط پره های پروانه که توسط موتور به گردش در می آیند به گاز وارد می شود و سرعت آن را بالاتر می برد. نیروی دوم، نیروی گریز از مرکز است که در واقع تمایل گاز به حرکت به سمت کناره های این فضای دایره ای می باشد، این نیرو نیز افزایش سرعت گاز را نتیجه می دهد. در ادامه، گاز با سرعت بالا به قسمتی به نام دیفیوزر می رسد که به صورت ناگهانی سرعت گاز را کم می کند.

طبق اصول فیزیکی، کم شدن سرعت گاز، فشار آن را بالا می برد بنابراین دیفیوزر با کمک گرفتن از انرژی جنبشی که گاز به همراه دارد، فشار مورد نیاز را برای آن تامین می کند. در نهایت این گاز که اکنون به صورت پرفشار در آمده است، از طریق خروجی حلزونی کمپرسور، خارج می شود.

کمپرسور اسکرال

اجزای دستگاه کمپرسور صنعتی

برای آشنایی هرچه بیشتر با نحوه عملکردا انواع کمپرسور صنعتی، لازم است بدانید چه قطعاتی در دستگاه استفاده می شوند و اجزای تشکیل دهنده این دستگاه چیست. اجزا به شرح زیر هستند:

موتور کمپرسور صنعتی

فشرده کردن هوا نیاز به نیرو دارد که این نیرو توسط موتور دستگاه تولید می شود. این قطعه، یکی از قطعات اصلی کمپرسور به شمار می رود که انرژی مورد نیاز برای حرکت پیستون و متراکم سازی هوای داخل کمپرسور را به وجود می آورد.

مخزن کمپرسور

هوایی که در داخل کمپرسور فشرده سازی می شود اگر به حال خود رها شود، خیلی سریع دوباره پراکنده می شود و نمی توان آن را مورد استفاده قرار داد به همین دلیل برای این دستگاه ها یک مخزن تعبیه می کنند که هوا با فشار بالا وارد آن شده و در آن ذخیره می شود.

سیستم سرمایشی کمپرسور صنعتی

دمای کمپرسور در اثر فعالیت، بالا می رود و لازم است این دستگاه سیستم سرمایشی داشته باشد. همچنین افزایش فشار هوا باعث ایجاد گرما در داخل دستگاه می شود. بنابراین به دلیل افزایش بیش از حد دما و جلوگیری از خرابی کمپرسور صنعتی، یک سیستم خنک کننده قوی برای آن طراحی می شود.

خرید انواع کمپرسور صنعتی

استفاده از کمپرسورها در صنعت به این دلیل انجام می شود که گاز پرفشار مورد نیاز در مقیاس گسترده تولید شود. کمپرسورهای صنعتی را می توان در دسته بندی کلی در دو دسته قرار داد که دسته اول کمپرسور های جابجایی مثبت و دسته دیگر کمپرسور های دینامیک هستند. همچنین هر کدام از این کمپرسور ها طراحی خاص خود را دارند تا انواع نیاز های صنایع را برآورده کنند.

مجموعه نوین تاک، عرضه کننده انواع دسنگاه کمپرسور صنعتی است و می توانید برای کسب اطلاعات راجع به قیمت و مشخصات دستگاه ها، با کارشناسان مرکز تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *