نرم افزار دستگاه لیزر

نرم‌ افزارهای گرافیکی حکاکی و برش لیزر یکی از مهم‌ترین بخش‌های دستگاه لیزر است و هم‌زمان با نصب دستگاه باید نرم‌افزار آن نیز نصب گردد. در واقع میتوان گفت نرم‌افزارها یک پلتفرم ارتباطی بین دستگاه لیزر و کامپیوتر شما هستند.

ازآنجایی‌که فایل‌ها و طرح‌های ورودی به دستگاه لیزر برداری هستند برای این‌که دستگاه بتواند آن‌ها را شناسایی کند و عمل برش و حکاکی را انجام دهد نیاز به نرم‌افزارهای گرافیکی و تخصصی دارد.

در ادامه تعدادی از برترین نرم‌ افزارهای مورد استفاده در دستگاه های لیزر صنعتی را آماده و لینک دانلود آن ها را نیز قرار داده ایم تا در صورت نیاز امکان دانلود برای شما فراهم شود. در ادامه نیز ویژگی‌های هر یک از این نرم‌ افزارهای گرافیکی را شرح خواهیم داد تا بتوانید انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

دانلود نرم افزار دستگاه لیزر

دانلود نرم افزار RDWORKS

نرم افزار RDWORS یک برنامه رایگان است که این امکان را به شما می‌دهد به‌راحتی فرآیند برش و حکاکی لیزر را انجام دهید. RDWORS یک برنامه طراحی است که امکان طراحی انواع قالب‌ها مانند مربع و مستطیل منحنی بیضی و دایره و همین‌طور نقاط ترسیمی مانند خطوط افقی و عمودی و همچنین متن را فراهم می‌سازد. این برنامه برای دستگاه‌های لیزر ساخت کشور چین یک نرم‌افزار کاملاً مناسب برای استفاده است.

لینک دانلود نرم افزار طراحی و اجرای کار بر روی دستگاه لیزر غیر فلزات CO2 سری پایونیر و لایت:

دانلود نرم افزار EZCAD

نرم افزارEZCAD یک نرم‌ افزار علامت کلاه‌گذاری لیزری است که برای سیستم‌های علامت‌گذاری لیزر نظیر  UV یا فیبر استفاده می‌شود. ازآنجاکه یک برنامه هوشمند است بر روی اکثر سیستم‌عامل ها نظیر ویندوز xp, ویندوز7، ویندوز 8 و ویندوز 10 قابل اجراست. با استفاده از این برنامه کاربران می‌توانند طرح گرافیکی خود را آزادانه طراحی کنند انواع مختلف فونت ها مانند  jsf, shx و True Type که فونت تک خط تعریف شده توسط EZCAD است را پشتیبانی می‌کند. می‌تواند از طریق گورت سریال و از طریق شبکه داده های متنی را بخواند. انواع رایج تصاویر مانند tif, png, Tga, jpg, bmp و تصاویر برداری معمولی PLT, DST, DXF, و ai را پشتیبانی می‌کند.

لینک دانلود نرم افزار طراحی و اجرای کار بر روی لیزرهای مارکینگ سری فینو و لیپیون:

دانلود نرم افزار cypcut

نرم افزار cypcut یک  نرم افزار برای برش ورق است که استفاده از دستگاه CNC را ساده کرده است. از ترسیم تا برش قطعه ی کار را می‌توان با چند کلیک ساده به پایان رساند. از مزایای این برنامه بهینه سازی خودکار طرح وارد شده است که به  طور خودکار خطاها را حذف می‌کند. مختصات شناور این برنامه حالت تولید انعطاف پذیر را فراهم کرده و می‌توان مقادیر کم و یا زیاد را انجام داد. این برنامه همچنین آمار دقیق تولید ماشین را ارائه می دهد که در مدیریت کار به شما کمک می‌کند.

لینک دانلود نرم افزار طراحی و اجرای کار بر روی دستگاه  لیزر فلزات سری لیپیون:

دفترچه‌ راهنمای لیزرهای CO2 سری پایونیر، به زبان فارسی

  • فایل PDF راهنمای کار با پایونیر

دفترچه‌ راهنمای لیزرهای CO2 کار با نرم‌افزار RDWorks، به زبان فارسی

  • فایل PDF راهنمای کار با RDWorks

راهنمای کار با نرم‌افزار CypCut برای لیزرهای فلزات، زبان انگلیسی