از ما بپرسید

فرم تماس سریع

  آیا سوالی دارید؟

  کارشناسان متخصص در نوین تاک لیزر پاسخگوی شما هستند.

  در ادامه کارشناسان نوین تاک لیزر به پرتکرارترین پرسش های کاربران پاسخ داده اند، اگرپاسخ پرسش خود را پیدا نکردید تنها کافی است سوال خود را مطرح نمایید.

  سوالات متداول

  سوالات پرتکرار از سوی کاربران

  چه لنزی برای دستگاه مناسب تر است ؟

  لنزها با فاصله کانونی آنها طبقه بندی می شوند که به آن فوکوس نیز می گویند. این فاصله ای است که در آن لیزر کاملا متمرکز می شود. به طور معمول بیشتر از لنزهای “2 (لنز 50.8mm) یا لنزهای “2.5 (لنز 63.5mm) در دستگاه ها استفاده می شود. دو پارامتر وجود دارد که با یکدیگر نسبت عکس دارند. اندازه لکه لیزر یا پهنای برش و واگرایی پرتو. هر چه فاصله کانونی لنز کمتر باشد پهنای برش کمتر است ولی واگرایی لیزر بیشتر خواهد شد و بالعکس. بنابراین در حکاکی و برش ضخامت کم (<3mm) لنز “2 بهتر است. ولی برای برش های ضخامت بالا (>3mm) لنز “2.5 بهتر است.
  البته لنزهای “1.5 و “3 اینچ نیز موجود است.

  برای جلوگیری از سیاه شدن لبه ها در برش لیزر چه باید کرد؟

  فشار هوا را بایستی با استفاده از کمپرسورهای ب ریل هادون روغن بالا ببرید؛ همچنین از لنز با فوکوس 2-2.5 استفاده کنید و لبه های کار را با دستمال نخی مرطوب تمیز کنید.

  چرا دستگاه طرح ورودی را بزرگتر و یا کوچکتر برش می زند ؟

  علت این مشکل ممکن است از خرابی تسمه محور x دستگاه، کثیفی ریل ها و پولی های دستگاه باشد.

  با دستگاه لیزر فایبر می توان چرم را برش زد ؟

  بله , اما بهتر است در صنعت چرم از دستگاه های لیزر co2 استفاده گردد.

  برای برش طلا و نقره از چه دستگاهی باید استفاده کرد ؟

  دستگاه لیزر فایبر با توان های 20- 30 و 50 وات علاوه بر حکاکی روی سطوح فلزات قابلیت برش طلا, نقره، برنج و … دارد و در صنعت زیورآلات استفاده می گردد.

  برای برش فلزات هر توان چه ضخامتی را برش می زند ؟

  چه دستگاهی می تواند هم زمان فلز و غیر فلز را برش بزند ؟

  دستگاه لیزر co2 دو کاره قابلیت برش هم زمان فلز و غیر فلز را دارا می باشد البته باید توجه داشت که این مدل دستگاه ها قابلیت برش فلزات تا ضخامت 1 میل را دارا می باشد.

  دستگاه لیزری برای برش شیشه وجود دارد ؟

  خیر. به علت شبکه سازنده شیشه اشعه از آن عبور کرده و قابلیت برش را ندارد و تنها می تواند بر روی سطح شیشه حکاکی را انجام دهد.

  دستگاه لیزر فایبر به جای دایره بیضی را حک می کند؟

  با توجه به سیستم ثابت دستگاه لیزر فایبر مارکینگ ممکن است به علت تغییر پارامترها و یا جابجایی دستگاه و حرکت گالوو ها صورت گرفته باشد.

  هد در دستگاه لیزر برش فلزات را بر چه اساس باید انتخاب کرد؟

  هدهای دستگاه های لیزر فلزات علاوه بر وجود گزینه هایی مانند اتوفوکوس, تغییر تورچ و … بر اساس توانی که خرید می کنید انتخاب می گردد.