دستگاه لیزر صنعتی چیست؟

دستگاه لیزر صنعتی

 دستگاه لیزر صنعتی

دستگاه لیزر صنعتی امروزه برای حکاکی و برش انواع متریال از جمله فلزات و غیر فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. از دستگاه های لیزر صنعتی در صنعت های مختلف از جمله صنایع ساختمان سازی،کشتی سازی، خودرو سازی، طلاسازی و صنایع پوشاک برای بریدن قطعات بزرگ و همچنین نمونه سازی و تولید استفاده می شود. لیزرهای مدرن صنعتی در صنایع گوناگون موجب افزایش دقت در حد میلی متر و افزایش سرعت درعین افزایش و حفظ کیفیت شده اند. دستگاه های لیزر صنعتی با کاربرد ها و مدل های گوناگون ساخته شده و قابلیت برش و حکاکی های متنوع بر روی انواع متریال را دارند.

کاربرد دستگاه های حکاکی و برش لیزری

کاربرد در برش لیزری: دستگاه های برش لیزری جهت برش انواع متریال اعم از فلز و غیر فلز با استفاده از تکنولوژی لیزر در ضخامت های گوناگون و مورد استفاده در صنایع گوناگون می باشند. امکان برش لیزری انواع چوب، کاغذ و مقوا، نمد، پارچه، پلکسی گلاس، طلق و … با استفاده از این دستگاه ها وجود دارد.

کاربرد در حکاکی لیزری: با استفاده از انواع دستگاه های حکاکی مارکینگ امکان حک نمودن انواع متن، تصویر، لوگو و … بر روی متریال گوناگون اعم از سنگ، چوب، حکاکی روی آینه، پلکسی گلاس و … در ضخامت های گوناگون و با بالاترین کیفیت و ظرافت ممکن وجود دارد.

عملکرد دستگاه لیزر صنعتی

عملکرد و کنترل دستگاه لیزر صنعتی توسط کامپیوتر صورت می گیرد‌. عملکرد آن بسیار آسان است بدین ترتیب که طراح با اجرای طرح موردنظر خود به وسیله نرم افزار های گرافیکی آن ها را به دستگاه لیزر ارسال کرده و تنها با فشار دادن یک دکمه، دستگاه متریال موردنظر را به صورت اتوماتیک برش می دهد.

کاربرد این دستگاه با توجه به توانایی ها و مزیت های بسیار زیاد آن در صنایع مختلف در برش و حکاکی متریال مختلف از جمله انواع فلزات و غیرفلزات، چوب، کریستال، چرم، پارچه، سرامیک و پلکسی گلاس با طرح های متنوع و بسیار پرکاربرد است.

مزایای دستگاه های لیزر صنعتی

از مزایای بیشماری که این دستگاه ها در صنایع گوناگون دارند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. قابلیت برش انواع متریال های فلز و غیر فلز
 2. سرعت بسیار بالا
 3. دقت میلی متری
 4. افزایش و حفظ کیفیت
 5. ایجاد انواع اشکال هندسی
 6. انجام فرآیند برش بدون سر و صدا و لرزش
 7. کاهش وقوع حادثه در کارگاه ها و شرکت های تولیدی با افزایش امنیت
 8. هزینه مناسب و مقرون به صرفه

در حکاکی و برش انواع فلزات و غیر فلزات از  لیزرهای صنعتی استفاده می شود که در ادامه  به تشریح  عملکرد آن ها خواهیم‌ پرداخت.

دستگاه لیزر فلزات

به وسیله دستگاه لیزر برش فلزات اکثریت فلزات صنایع مختلف از جمله فولاد، آهن و آلومینیوم را که جزء پرکاربردترین فلزات در صنایع هستند برش می دهند. در این صنایع بعد از تبدیل فلزات به صورت ورقه های کوچک، به کمک لیزرهای صنعتی با تولید گرما و حرارت و رساندن فلزات به نقطه ذوب متریال را به اشکال مختلف و زیبا برش می دهند.

بهترین دستگاه لیزر فلزات

از بهترین و مدرنترین دستگاه لیزر فلزات میتوان به نسل چهارم این دستگاه ها موسوم به دستگاه لیزر فایبر اشاره کرد که در توان، ابعاد و اندازه های گوناگون موجود بوده و توسط شرکت نوین تاک لیزر قابل ارائه می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دستگاه لیزر فلزات و انواع مختلف آن کلیک کنید.

دستگاه لیزر غیرفلزات

به وسیله لیزرهای صنعتی به کار برده شده در دستگاه های برش غیرفلزات انواع متریال های غیرفلز مثل چرم، چوب، شیشه، پلاستیک، پارچه، نمد و بسیاری از متریال های دیگر را با ظرافت و بدون نقص برش و حکاکی می کنند. برش متریال غیر فلز را با تکنیک لایه برداری و سوزاندن سطح مواد انجام می دهند.

کاربردهای لیزر غیرفلزات عبارتند از ساخت انواع تابلو و لوح های تندیس، انواع آرم ها در اشکال مختلف، جلدهای چرم کتاب، برش پارچه و نمد در صنایع پوشاک و بسیاری از کاربردهای دیگر.

بهترین دستگاه لیزر غیر فلزات

از برترین و به روزترین دستگاه لیزر غیر فلزات میتوان به دستگاه هایی که برش انواع متریال را با دقت و سرعتی بسیار بالا توسط گاز CO2 انجام می دهند اشاره کرد. به روزترین این دستگاه ها یعنی مدل های لایت و پایونیر لیزر غیر فلزات توسط شرکت نوین تاک لیزر گردآوری شده و با گارانتی و خدمات پس از فروش قابل ارائه به شما عزیزان می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دستگاه لیزر غیر فلزات و انواع آن کلیک کنید.

دستگاه لیزر حکاکی

دستگاه های لیزر حکاکی مارکینگ را میتوان یکی از اصلی ترین دسته های لیزر صنعتی دانست. با استفاده از لیزر های حکاکی امکان حکاکی متن، تصویر، اعداد و …  روی متریال گوناگون از جمله انواع فلزات، چوب، چرم، آینه و … وجود خواهد داشت. از برترین مزایای حکاکی لیزری نسبت به سایر روش ها میتوان به عدم استفاده از جوهر اشاره کرد. در این روش به علت انجام حکاکی روی بدنه سطوح و در عمق های دلخواه امکان کمرنگ شدن و یا پاک شدن متن و یا تصویر حک شده به صفر خواهد رسید.

انواع مختلف دستگاه لیزر صنعتی

انواع‌ لیزرهای مورد استفاده در دستگاه های لیزر صنعتی عبارتند از لیزرهای جامد، لیزرهای گازی، لیزرهای فیبری، لیزرهای شیمیایی و لیزرهای رادیواکتیو. البته لازم به ذکر است پرکاربردترین لیزرها در صنعت لیزرهای گازی و جامد هستند.

لیزرهای پر کاربرد در دستگاه های برش لیزر صنعتی عبارتند از :

 1. لیزر CO2

این لیزر که جزء لیزرهای صنعتی گازی است بیشترین کاربرد را برای تضعیف ماده، حکاکی و برش صنعتی انواع متریال از جمله آلومینیوم، فولاد، تیتانیوم، چوب، شیشه، پارچه و پلگسی گلاس را دارد.

 1. لیزر فایبر

لیزر فایبر از لیزرهای جامد است که پیشرفت های بسیار زیادی در این صنعت داشته است‌. در این تکنولوژی اشعه لیزر توسط دانه لیزر تولید و بعد از آن در الیاف شیشه ای تقویت می شود. در نهایت برش مواد فلزی بازتابنده را به وسیله طول موج 064/1 میکرو لیزر و ایجاد نقطه اثر بسیار کوچک انجام می دهد.

 1. لیزر نئودیمیم ( Nd )

این نوع از لیرز ها برای تضعیف ماده در برش و حکاکی متریالی که در آن قدرت زیاد و تکرارپذیری بالا مدنظر است مورد استفاده قرار می گیرند.

 1. لیزر گارنت ( Nd YAG )

از این لیزر نیز برای تضعیف ماده و برش و حکاکی متریالی که نیازمند قدرت بسیار بالایی هستند استفاده می شود.

 1. لیزر Microjet

این لیزر از پیشرفته ترین و مدرن ترین لیزرهای صنعتی است. کاربرد این لیزر در دستگاه هدایت اشعه لیزر توسط جت آب‌ و برش متریال توسط لیزر است. آب در این روش سطح ماده را خنک کاری کرده و اثرات تخریبی ناشی از برش را از بین می برد.

تیوب دستگاه لیزر صنعتی

تیوب دستگاه لیزر را میتوان یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه لیزر دانست. به طورکلی تیوب دستگاه های لیزر از 3 قسمت و یا لایه اصلی تشکیل شده است. قسمت و یا لایه اول محفظه نگهدارنده چند گاز است. لایه دوم که آب در آن گردش دارد وظیفه خنک کردن لایه اول را عهده دار است. لایه سوم نگهدارنده و محافظت کننده لایه اول و دوم و در واقع کل تیوب لیزر است. تیوب لیزر دارای طول عمر مشخصی است. با پایان رسیدن طول عمر آن و یا در صورت خرابی احتمالی این قطعه نیاز به تعویض آن می باشد.

قیمت دستگاه لیزر صنعتی

در نوین تاک لیزر انواع دستگاه های حکاکی و برش لیزر صنعتی با قیمت های مختلف موجود می باشد. با توجه با سیاست های کاری این شرکت مبنی بر پاسخ به نیاز تمامی افراد شاغل در این حوزه امکان خرید هر مدل از دستگاه های مدنظر مشتریان گرامی هم بصورت نقد و هم بصورت اقساط  فراهم شده است، تا تمامی افراد با هر توان مالی امکان خرید و استفاده از دستگاه های لیزر این مجموعه را در محل کار و کارگاه خود د اشته باشند و با استفاده از این دستگاه ها بتوانند کسب و کار خود  را رونق ببخشند. نوین تاک لیزر در تلاش است تا بتواند سهمی در رونق تمامی کسب و کار های داخل کشور جهت به حرکت درآوردن و چرخاندن چرخ اقتصادی کشور داشته باشد. جهت دریافت قیمت روز انواع دستگاه های لیزر صنعتی و اطلاع از نحوه پرداخت هزینه دستگاه ها تنها کافیست با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل نمایید.

شرک نوین تاک لیزر بزرگ ترین شرکت وارد کننده دستگاه های مختلف لیزر از جمله دستگاه های مدرن لیزر صنعتی در کشور همرا با مشاوره و آموزش های لازم توسط کارشناسان مجرب شرکت است. در صورت نیاز می توانید به روزترین دستگاه لیزر فلزات، دستگاه لیزر غیر فلزات، دستگاه لیزر مارکینگ، جوش لیزر و تمامی قطعات یدکی مورد نیاز کسب و کار خود را از شرکت نوین تاک لیزر با مناسب ترین قیمت خریداری نموده و از خدمات نصب رایگان توسط تیم فنی مهندسی نوین تاک لیزر به همرا گارانتی و خدمات پس از فروش آن بهره مند شوید. جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 02149063 تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند.

دستگاه لیزر فلزات مدل LF-PE

دستگاه لیزر فلزات مدل LF-PE

توان لیزر: 1000W  الی 12000W

برش در یک محیط امن

نمایش محصول
دستگاه لیزر فلزات مدل LF-H

دستگاه لیزر فلزات مدل LF-H

توان لیزر: 1000W الی 8000W

برش با قدرت نور

نمایش محصول
دستگاه لیزر فلزات مدل LF-EX

دستگاه لیزر فلزات مدل LF-EX

توان لیزر: 1000W الی 12000W

میزکار دقیق و مستحکم

نمایش محصول
دستگاه لیزر فلزات مدل lf-e

دستگاه لیزر فلزات مدل LF-E

توان لیزر: 1000W ،1500W ،500W

دارای ریموت بی سیم

نمایش محصول
دستگاه لیزر غیر فلزات مدل پایونیر 1318

دستگاه لیزر غیرفلزات پایونیر 1318

توان لیزر: 150W 130W ،100W

سیستم محرک بال اسکرو

نمایش محصول
دستگاه لیزر غیر فلزات لایت 1410

دستگاه لیزر غیرفلزات لایت 1410

توان لیزر: 150W ،130W ،100W

کنترل WIFI

نمایش محصول
دستگاه لیزر غیر فلزات لایت 1610

دستگاه لیزر غیرفلزات لایت 1610

توان لیزر: 1500W ،130W ،100W

سبک و کم جا

نمایش محصول
دستگاه لیزر فلزات مدل LF-ST

دستگاه لیزر فلزات مدل LF-ST

توان لیزر: 1000W  الی 8000W

دارای گیره های اتوماتیک

نمایش محصول
دستگاه لیزر حکاکی مدل رومیزی نوین

دستگاه لیزر حکاکی مدل رومیزی

توان لیزر: 50W ،30W ،20W

میزکار قابل حمل

نمایش محصول
دستگاه لیزر حکاکی مدل فینو

دستگاه لیزر حکاکی مدل فینو

توان لیزر: 50W 30W ،20W

ارتفاع بیشتر

نمایش محصول

دستگاه لیزر غیرفلزات پایونیر 1410

محصول تولیدی نوین تاک لیزر

قطعات مستحکم

نمایش محصول
دستگاه لیزر غیر فلزات مدل پایونیر 1325

دستگاه لیزر غیرفلزات پایونیر 1325

توان لیزر: 150W ،130W ،100W

قطعات باکیفیت

نمایش محصول

32 دیدگاه

  • سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز، با استفاده از انواع دستگاه های لیزر غیر فلزات شرکت نوین تاک لیزر امکان برش انواع پارچه ها وجود دارد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با بهترین دستگاه برش غیر فلزات با کارشناسان این مجموعه با شماره 49063 تماس حاصل نمائید. کارشناسان ما پاسخگو و راهنمای شما عزیزان در انتخاب بهترین دستگاه لیزر متناسب با حرفه و کسب و کار شما هستند.

 • سلام. در مجموعه شما علاوه بر دستگاه های لیزر صنعتی، دستگاه های برش لیزری خانگی هم موجود هست؟

  • سلام و وقت بخیر
   لطفاً جهت دریافت راهنمایی با کارشناسان نوین تاک لیزر با شماره 49063 تماس بگیرید.

 • کاملترین مجموعه دستگاه های لیزر صنعتی رو شرکت نوین تاک لیزر دارند، بهترین و به روزترین دستگاه های لیزر موجود در بازار ایران
  موفق باشید

  • سلام و وقت بخیر
   ممنون از لطف و نظر شما دوست عزیز، تلاش مجموعه نوین تاک لیزر همواره بر فراهم نمودن مجموعه ای جامع و کامل جهت ارائه انواع خدمات به صنعتگران شاغل در صنایع مربوط به دستگاه های حکاکی و برش لیزری بوده و خواهد بود.

 • درود
  دستگاه های لیزر صنعتی با توجه به تعریف این مقاله شامل تمام دستگاه های موجود در این صنعت اعم از دستگاه های لیزر مارکینگ، دستگاه های لیزر فلزات، دستگاه های لیزر غیر فلزات و … می شوند. در نوین تاک تمامی دستگاه های نامبرده موجود هستند؟

  • سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز نوین تاک لیزر تلاش نموده است تمامی دستگاه های لیزر صنعتی مورد نیاز صنعتگران شاغل در این حوزه را گردهم آورد تا بتواند پاسخگوی نیاز تمامی افراد با هر سطح از فعالیت صنعتی را بدون کم و کاست بدهد.

  • سلام و وقت بخیر
   تلاش تیم فنی و تخصصی نوین تاک لیزر بر ارائه برترین و به روز ترین دستگاه های لیزر موجود در دنیا جهت پاسخگویی جامع و کامل به تمامی افراد شاغل در این حوزه بوده است و خواهد بود.
   ممنون از لطف و نظر شما دوست عزیز

  • سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز، لیست قیمت تمامی دستگاه های لیزر به آدرس ایمیل شما ارسال شد.

 • سلام وقت شما بخیر، کاتالوگی دارید که شامل تمام دستگاه های لیزر صنعتی موجود در شرکت شما به همرا دیتیل دستگاه ها باشه ؟ اگر دارید ممنون میشم ارسال بفرمایید.
  با تشکر

  • سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز کاتالوگ تمامی دستگاه های لیزر به همرا تصاویر، توضیحات و مشخصات فنی دستگاه ها به آدرس ایمیل شما ارسال شد.

 • با سلام و عرض ادب
  دستگاه های لیزر شما تماماً وارداتی هستند ؟ دستگاه لیزر صنعتی تولید نمیکنید ؟

  • سلام و وقت بخیر
   لطفاً جهت کسب اطلاعات در این مورد با واحد بازرگانی نوین تاک لیزر با شماره 44206363 تماس حاصل نمایید.

 • با سلام و احترام
  بنده از مجموعه شما دستگاه برش لیزری فلز خریدم و بسیار از خدمات، پاسخگویی و پشتیبانی تیم فنی و مهندسی شما رضایت داشتم. ممنون از شرکت خوب شما

  • سلام و وقت بخیر
   ممنون از لطف و نظر شما دوست عزیز. خرسندیم که توانسته ایم رضایت شما را کسب نماییم.

 • با سلام و احترام
  دستگاه های لیزر مجموعه شما موجود هستن و یا بر اساس سفارش خریداری شده و موجود می شوند؟

  • سلام و قت بخیر
   بطور کلی جهت رفاه حال شما مشتریان گرامی معولاً از هر دستگاه تعدادی در انبار این شرکت موجود می باشد، تا روند ثبت سفارش، خرید و دریافت دستگاه در کوتاهترین زمان ممکن انجام شود.
   اما این اطمینان به شما داده خواهد شد درصورت عدم موجودی دستگاه در سریعترین زمان ممکن خرید و انتقال دستگاه به کشور جهت تحویل به مشتریان گرامی انجام می شود.

  • سلام و وقت بخیر
   تفاوت اصلی این دو دستگاه را میتوان تکنولوژی مورد استفاده در این دستگاه ها دانست. در دستگاه لیزر فایبر از تکنولوژی فایبر استفاده شده است که مناسب جهت حکاکی و برش لیزری متریال فلزی است و در دستگاه لیزر CO2 از تکنولوژی گاز CO2 استفاده می شود که مناسب جهت حکاکی و برش لیزری متریال غیر فلز می باشد.

  • سلام و وقت بخیر
   از مزایای بی شمار انواع دستگاه های لیزر صنعتی میتوان به سرعت، دقت و ظرافتی که در برش و حکاکی متریال گوناگون وارد نموده اند اشاره کرد.

  • سلام و وقت بخیر
   بله در مجموعه نوین تاک لیزر امکان بازدید از انواع دستگاه های حکاکی و برش لیزری اعم از دستگاه برش لیزری فلزات، دستگاه برش لیزری غیر فلزات، دستگاه حکاکی لیزری و دستگاه جوش لیزری در محل دائمی نمایشگاه های این شرکت موجود می باشد.

 • سلام و روزبخیر، درصورت خرید دستگاه های لیزر صنعتی مجموعه شما ارسال با خریدار هست و یا توسط شرکت شما انجام میشه؟

  • سلام و وقت بخیر
   ارسال انواع دستگاه های حکاکی و برش لیزری مجموعه نونی تاک لیزر هم از سوی شرکت و هم از سوی خریدارن محترم بدون هیچ محدودیتی قابل انجام خواهد بود.

  • سلام و وقت بخیر
   درصورت خرید انواع دستگاه های حکاکی و برش لیزری مجموعه نوین تاک لیزر امکان ارسال دستگاه ها هم از سوی شرکت و هم سوی خریدارن محترم بدون هیچ محدودیتی قابل انجام خواهد بود.

  • سلام و وقت بخیر
   با توجه به نوسانات بازار توصیه می شود جهت دریافت قیمت روز انواع دستگاه های لیزر صنعتی با کارشناسان بخش فروش نوین تاک لیزر با شماره 02149063 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
X
شروع گفتگو
شروع گفتگو در واتساپ
کارشناس فروش
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟